Legacy Heritage Acanthus Low Profile 22 Inch Wood Corbel
Corbels are one of the most versatile and functional design elements. You will find a myriad of uses for this Legacy Heritage Acanthus Low Profile 22 Inch Wood Corbel. The intricate, hand carved acanthus leaf design will complement any design style. With a height of 22 inches, this beautiful corbel is sure to get noticed. Alder, Cherry, Maple, and Rubberwood.
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 3 3/4" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 22" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like